Špatně nafocené auto  neláká ke koupi.

Jak správně nafotitNa inzercích je plno fotek, na nichž chybí půlka prodávaného auta nebo ho je vyfoceno proti slunci tak, že z něj není nic vidět. Ale ani technicky povedené fotky často neukážou to, co je potřeba.

„Čím víc fotek  Vašeho auta uděláte, o to lépe. U obyčejného vozu za 30 tisíc třeba 10 snímků – to je i naše minimum – u drahého za 200.000 klidně 40 snímků.

V pozadí auta by mělo být co nejméně rušivých elementů, žádné jiní auta, chodci a pod.. Dá se tomu pomoci tak, že  vůz by měl zabírat asi 90 procent plochy fotky. Stůjte cca 4 metry od auta, abyste se vyhnuli perspektivnímu zkreslení, efektu rybího oka.

Když fotíte část auta, která je do špiče, tedy roh kapoty, efekt rybího oka tam bude taky,“ říká. I při focení mobilním telefonem je lepší stát dále.
„Je dobré opřít se opřít o sedadlo nebo o rám což poslouží jako stativ”

Vždy je nutné auto před focením pořádně umýt a vyčistit – zvlášť na detailech, jako jsou třeba stahovačky oken, je znečištění dost vidět. Důležité jde také nafocení všech detailů a mimořádné výbavy auta. Musíte zkrátka „prodat“ všechny jeho přednosti.